آشوبی: فوتبال ایران برای جلوگیری از فجایع دیگر، احتیاج به جراحی دارد، منتقدین پرسپولیس این تیم را الگوی خود قرار دهند

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، کارشناس فوتبال ایران گفت: با برکناری یک نفر مسائل حل نخواهد شد و اگر فوتبال مان جراحی نشود، اتفاقات به مراتب بدتری از آنچه در فینال جام حذفی دیدیم، شاهد خواهیم بود.

آشوبی: فوتبال ایران برای جلوگیری از فجایع دیگر، احتیاج به جراحی دارد، منتقدین پرسپولیس این تیم را الگوی خود قرار دهند

فرزاد آشوبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ایرونی ها در خصوص اتفاقات حاشیه ای اتفاق افتاده در جریان فینال جام حذفی که یکشنبه شب در استادیوم شهدای فولاد رخ داد، گفت: متاسفانه اتفاقاتی را که در فینال شاهد بودیم یک آبروریزی بزرگ برای فوتبال ایران بود و مطمئن باشید آخرین باری هم نخواهد بود. در فصلی که گذشت شاهد بی نظمی ها و اتفاقات عجیب و غریب زیادی در استادیوم های کشور بودیم و فینال جام حذفی سرآمد آنها بود که واقعا نشان داد که چقدر در برگزاری مسابقات با ضعف های عمده ای روبرو هستیم.

ایراد اصلی بر مجری مسابقات وارد است

وی اضافه نمود: این مسائل از جایی نشأت می گیرد که قانون گذاران و برگزار نمایندگان مسابقات خودشان مسائلی را که باید را رعایت نمی نمایند و همه این کوتاهی ها در نهایت باعث می گردد فجایع بزرگی نمونه آنچه در فینال جام حذفی دیدیم را ببینیم. مجری مسابقات وقتی مسئولیت ها را در بخش های مختلف معین می نماید خودش باید بر کار آنها نظارت دقیق داشته باشد. اینکه گفته می گردد نیروی انتظارمی یا یگان ویژه نتوانستند کارش را در استادیوم شهدای فولاد درست انجام دهند و طرفداران را کنترل نمایند بحث دیگری است اما افرادی که مسئولیت برگزاری بازی را یدک می کشیدند باید از ساعت ها قبل از بازی به عنوان مجری مسابقات نظم و انضباط را روی سکوها حاکم نموده و صندلی تماشاگران دو تیم را معین می کردند نه اینکه نیم ساعت مانده به بازی از به دنبال صندلی برای تماشاگران باشند در حالی که 3 ساعت مانده به بازی استادیوم پر شده بود.

خیلی ها باید برکنار شوند

آشوبی با بیان اینکه نمی گردد فقط یک نفر را مقصر دانست، اعلام نمود: صرفا با برکناری یک یا دو نفر هیچ چیز درست نمی گردد. اگر صرفا فقط این یک بازی بود بله این تصمیم می توانست راهگشا باشد اما وقتی در فصلی که گذشت شاهد بدترین اتفاقات و بی نظمی ها در استادیوم های مختلف کشور بودیم. این بدان معناست که تغییرات را باید در خیلی از جاهای دیگر این فوتبال ببینیم و باید به نوعی فوتبال مان جراحی گردد. ضمن اینکه من نظرم را گفتم و ایمان دارم این جراحی اتفاق نخواهد افتاد و فصل آینده شاهد اتفاقات به مراتب بدتری از آنچه در اهواز دیدیم رخ خواهد. روح فوتبال بسیار پاک است اما متاسفانه در لیگ مان می بینیم که با بی کفایتی در برگزاری و کنترل بازی صرفا با جان طرفداران هم بازی شده و تعدادی هم حتی بینایی خود را نیز از دست دادند.

باشگاه به جای توجیه، فرهنگ سازی نمایند

کارشناس فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه باشگاه ها باید فرهنگ سازی نمایند، اضافه نمود: سال هاست که باشگاه های ما فقط اسم باشگاه فرهنگی ورزشی را یدک می کشند، غافل از اینکه کوچکترین آموزش ها را برای بالا بردن فرهنگ تماشاگران خود و آشنا کردن آنها با اصول حرفه ای به کار گیرند. در همه استادیوم های جهان می بینیم که بازی ها چطور و با چه جوی هیجان انگیز و جذابی برگزار می گردد بدون اینکه خونی از دماغ هواداری بریزد اما متاسفانه در فوتبال ما یکسری از مربیان، بازیکنان و مسئولان با مصاحبه های خود طرفداران را تحریک نموده و بعد از فجایعی که در استادیوم ها رخ می دهد به دنبال توجیه آن می روند.

متهم کردن پرسپولیس توجیه خوبی نیست

آشوبی در سرانجام ضمن اشاره به دبل پرسپولیس در فصلی که گذشت، گفت: تبریک جانانه به باشگاه پرسپولیس، علی الخصوص بازیکنان و کادرفنی شایسته اش که برانکو در رأس آنها واقع شده است. همچنین طرفداران دوست داشتنی پرسپولیس که در سال های اخیر از نتایج این تیم لذت برده اند. پرسپولیس فصل بی نظیری را پشت سر گذاشت. از حضور در فینال لیگ قهرمانان و دبل قهرمانی در رقابت های داخلی که از هر نظر شایسته این عناوین بود. آنهایی هم که این اعتقاد دارند 4 سال موفقیت پی در پی یک تیم مهندسی شده است بهتر است به دنبال توجیه بهتری برای عدم موفقیت تیم خود باشند و برای اینکه به موفقیت برسند پرسپولیس برانکو را الگوی خود قرار دهند. قطعا اگر برانکو در پرسپولیس ماندنی گردد و خواست هایش برآورده گردد، پرسپولیس همچنان به یکه تازی خود در ایران ادامه خواهد داد و می تواندموفقیت های بین المللی اش را ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آشوبی: فوتبال ایران برای جلوگیری از فجایع دیگر، احتیاج به جراحی دارد، منتقدین پرسپولیس این تیم را الگوی خود قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: فوتبال ایران برای جلوگیری از فجایع دیگر، احتیاج به جراحی دارد، منتقدین پرسپولیس این تیم را الگوی خود قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید