اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، با درخواست راه اندازی اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند در راستای بین المللی سازی این دانشگاه موافقت شد.

اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها به نقل از روابط عمومی دانشگاه بیرجند، عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت اصولی خود را با ایجاد اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند اظهار داشت.

این امر بنا بر درخواست دانشگاه بیرجند و با توجه به ضرورت تسریع و تسهیل در امور اجرایی دانشجویان خارجی و جلب رضایت آن ها صورت گرفت.

احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند هدف از تأسیس این اداره را تسهیل در روند امور اجرایی تمامی مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانست و گفت: صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت و سایر موارد مرتبط از جمله مأموریت های این اداره خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه بیرجند نیز برای ایجاد این اداره نسبت به تهیه مقدمات و پیش بینی های لازم اقدام نموده است.

رئیس دانشگاه بیرجند ادامه داد: با افتتاح اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه بیرجند شرایط جذب دانشجویان خارجی تسهیل خواهد شد.

همچنین در موافقت اصولی ارسال شده از سوی اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، این اداره کل آمادگی خود را برای ارائه آموزش های لازم و برگزاری جلسات توجیهی و نشست های تخصصی به منظور آشنایی با قوانین و مقررات و خدمات قابل ارائه کنسولی به دانشجویان غیر ایرانی اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید