تظاهرات گسترده علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، خیابان های شهرهای مختلف آمریکا روز شنبه شاهد تظاهرات ده ها هزار نفری در اعتراض به نحوه برخورد مأموران دولت ترامپ با پناهجویان و مهاجران بود.

تظاهرات گسترده علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرونی ها، معترضانی از شهرهای مختلف آمریکا در تظاهرات علیه رفتار و سیاست های دولت در قبال مهاجرین غیرقانونی ساکن در این کشور، وارد خیابان ها شدند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این تظاهرات روز شنبه درحالی برگزار شد که از امروز (یک شنبه) مأموران اداره گمرگ و مهاجرت، دستگیری هزاران مهاجر فاقد مدارک قانونی را آغاز می کنند.

در این تظاهرات ده ها هزار نفری که در شهرهایی مانند دنور، لس آنجلس، میامی، شیکاگو و نیویورک برگزار شد، وکلای مهاجرتی و اعضای حزب دموکرات به اعتراض علیه نحوه رفتار دولت ترامپ با مهاجران پرداختند.

در تظاهرات 2000 نفری شهر دنور که حدود 50 هزار مهاجر در آن ساکن هستند، پتی لمپ من سازمان دهنده تظاهرات گفت این اعتراضات تا زمانی که تمام کمپ ها بسته شوند و همه بچه ها آزاد شوند ادامه خواهد داشت.

تظاهرات روز شنبه آمریکا علیه طرح دولت برای بازداشت مهاجران

شرایط نگه داری پناه جویان در کمپ های مرزی آمریکا

روز جمعه نیز شماری از فعالان حقوق بشری در مقابل مراکز نگه داری از مهاجران غیرقانونی تحصن کردند. در تحصن در حالی انجام شد که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا برای بازدید از این مراکز نگه داری به ایالت تگزاس سفر کرده بود.

انتظار می رود در خلال طرحی که از روز یک شنبه اجرا می شود حداقل 2000 خانواده مهاجرین مورد بازداشت قرار گیرند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی پیش در حساب شخصی توئیتر خود تهدید کرد مأموران دولتش قرار است میلیون ها مهاجر را دستگیر کنند.

10 شهری که گمان می رود شاهد این بازداشت ها باشند شامل آتلانتا، بالتیمور، شیکاگو، دنور، هیوستون، لوس انجلس، میامی، نیویورک، سان فرانسیسکو و نیو اورلئان هستند.

متیو آلبنس رئیس اداره گمرگ و مهاجرت گفت اگر درخصوص فضای نگه داری خانواده های مهاجرین دستگیر شده با کمبود فضا روبرو شوند، ممکن است مجبور شوند اعضای برخی از این خانواده ها را از هم جدا کنند.

در حال حاضر نیز در کمپ های نگه داری مهاجران، بسیاری از بچه ها از والدین خود جدا شده اند و در شرایط نامناسبی به سر می برند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تظاهرات گسترده علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات گسترده علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید