خبرنگاران تاکید 35 نماینده انگلیس بر لزوم خروج نیروهای این کشور از مناطق جنگ زده

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، لندن - خبرنگاران - شماری از نمایندگان مجلس انگلیس از احزاب مختلف سیاسی در نامه ای به بن والاس وزیر دفاع این کشور بر لزوم پایبندی دولت به فراخوان سازمان ملل متحد درباره توقف فوری درگیری ها در سراسر دنیا برای مقابله با همه گیری کرونا(کویید-19) به ویژه در مناطق جنگ زده تاکید کردند.

خبرنگاران تاکید 35 نماینده انگلیس بر لزوم خروج نیروهای این کشور از مناطق جنگ زده

در این نامه که یک نسخه آن در تارنمای پویش توقف جنگ انگلیس (Stop the War) منتشر شده نمایندگان خواهان خروج فوری نیروهای نظامی این کشور از مناطق جنگ زده شدند. آنها تاکید نموده اند که تمام دولت ها باید از این موقعیت برای خاتمه دادن به درگیری های بین المللی استفاده نمایند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ماه گذشته خواهان آتش بس فوری در سراسر دنیا برای مقابله با شیوع کرونا شد و گفت: وقت آن است که درگیری های مسلحانه را قرنطینه و با هم روی مبارزه برای نجات جانمان تمرکز کنیم.

وی با بیان اینکه درگیری مسلحانه در سراسر دنیا رو به افزایش است تاکید نمود: اسلحه ها را خاموش کنید، به بیماری جنگ خاتمه دهید و با بیماری که دنیای ما را ویران می نماید، مبارزه کنید.

نمایندگان مجلس انگلیس در ادامه این نامه یادآور شدند که به رغم اعلام حمایت دولت از فراخوان سازمان ملل، اما نظامیان انگلیس همچنان توسط جنگنده های این کشور در سراسر دنیا جابه جا می شوند.

درحال حاضر هزاران تن از نیروهای عملیاتی انگلیس در وسعت 35 کشور دنیا، از جمله در افغانستان، عراق و عربستان مستقر هستند و حضور آنها تنها به تداوم درگیری ها و افزایش تنش ها دامن می زند

آنها به تناقض ادعا و عمل انگلیس در جنگ یمن اشاره و یادآور شدند که دولت به رغم حمایت از آتش بس در این کشور همچنان به ائتلاف عربستان سعودی سلاح می فروشد.

نمایندگان با اشاره به اینکه جنگ یمن یکی از فاجعه بارترین بحران های بشری در عصر معاصر به شمار می رود تاکید نمودند که همدستی انگلیس در این جنگ مایه شرمساری است.

این نامه از سوی شخصیت هایی همچون جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر، دیان آبوت وزیر کشور سابق دولت در سایه (حزب کارگر)، جان مک دانل وزیر دارایی سابق دولت در سایه، جاناتا ادواردز از اعضای ارشد حزب پلیدکیمرو و کارلین لوکاس رهبر سابق حزب سبز به امضاء رسیده است.

انگلیس از زمان شروع جنگ یمن مجوز فروش حدود 6 میلیارد پوند سلاح به عربستان سعودی را صادر نموده و در آموزش نیروهای سعودی نقش جدی داشته است.

بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز آدینه (12 اردیبهشت) با انتشار پیامی در توئیتر از ادامه فروش تسلیحات انگلیسی به عربستان و استفاده از آن علیه مردم یمن انتقاد و تاکید نمود: انگلیس باید در سمت درست تاریخ قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به آنکه قساوت ها در یمن باعث قرار دادن این کشور در آستانه بدترین بحران انسانی شده که با شیوع ویروس کووید19 نیز توام شده، دولت انگلستان از صادرات تسلیحات به عربستان سود کسب نموده و دستان خود را به خون مردم بی گناه یمن آغشته نموده است. انگلیس باید در سمت درست تاریخ قرار گیرد!

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تاکید 35 نماینده انگلیس بر لزوم خروج نیروهای این کشور از مناطق جنگ زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید 35 نماینده انگلیس بر لزوم خروج نیروهای این کشور از مناطق جنگ زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید