خراسان شمالی می تواند به یکی از پایگاه های اصلی صادراتی کشور تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی با معاون اول رییس جمهور عصر امروز(سه شنبه) برگزار گردید.

خراسان شمالی می تواند به یکی از پایگاه های اصلی صادراتی کشور تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه استان خراسان شمالی را از استان های مهم مرزی کشور برشمرد و گفت: اگر ظرفیت های استان آنطور که باید فعال گردد، این قابلیت را دارد که به یکی از پایگاه های اصلی صادراتی کشور تبدیل گردد.

معاون اول رییس جمهور از انسجام و وحدت به عنوان پیش احتیاج اصلی در پیشبرد برنامه های توسعه ای استان یاد کرد و گفت: وحدت، انسجام و یکدلی که میان مردم و مسئولین استان خراسان شمالی وجود دارد، زمینه رشد و توسعه و پیشرفت استان است.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به بعضی پروژه ها و طرح های مهم استان خراسان شمالی نظیر پتروشیمی استان و راه آهن که روند اجرای آنها با مشکل و کندی روبرو شده است، بر ضرورت برطرف موانع پیش رو و تدوین راهکارهای لازم برای اجرای این طرح ها تاکید نمود و از معاون هماهنگی و نظارت مالی و زیربنایی خود خواست جلساتی را در همین خصوص برگزار نمایند.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار خراسان شمالی نیز ضمن تشریح گزارشی از وضعیت استان گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی میان مسئولین، نمایندگان مردم در مجلس، نهادها و دستگاه های استان وجود دارد و این همراهی و همدلی، رضایتمندی مردم استان را موجب شده است.

وی همچنین با اشاره به وجود مدیریت یکپارچه و عدم اختلاف میان مدیران استان توضیح داد: نمونه شاخص مدیریت یکپارچه و همدلی در استان، تقسیم کار مناسب و برنامه ریزی منظم در جریان وقوع سیل بود که به خوبی و با مشارکت مطلوب مردم مدیریت شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان مردم استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی مهمترین مسائل و دغدغه های اصلی استان را مطرح و پیشنهاداتی برای تکمیل و اجرایی شدن مهم ترین طرح های استان از جمله پتروشیمی، راه آهن و چهار خطه شدن جاده بجنورد - جنگل گلستان ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خراسان شمالی می تواند به یکی از پایگاه های اصلی صادراتی کشور تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان شمالی می تواند به یکی از پایگاه های اصلی صادراتی کشور تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید