دیدار ترامپ با اون در مرز دو کره، دعوت از رهبر کره شمالی برای رفتن به کاخ سفید

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، دونالد ترامپ در منطقه غیر نظامی شده مرز دو کره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد.

دیدار ترامپ با اون در مرز دو کره، دعوت از رهبر کره شمالی برای رفتن به کاخ سفید

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، به نقل از اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پس از نشست گروه 20 در اوزاکای ژاپن به کره جنوبی رفته است، امروز (یکشنبه) در کنفرانس خبری مشترک با مون جائه این، همتای کره جنوبی خود تایید کرد که قرار است همانطور که پیشتر ابراز تمایل نموده بود، دیداری با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه غیر نظامی شده مرز دو نموده داشته باشد.

این دیدار قرار بود راس ساعت 14:30 به وقت محلی کره برگزار گردد اما به دلیل تاخیر در ورود رهبر کره شمالی، با تاخیر برگزار گردید.

ترامپ که با یک هلیکوپتر نظامی به منطقه مرزی رفته بود، با اون دست داد و سلام و احوالپرسی کرد و به داخل خاک کره شمالی هم قدم گذاشت.

وی در این باره گفت که عبور نمادینش از خط فاصل میان دو کره افتخاری بزرگ است و احساس خوبی است که اولین رئیس جمهوری آمریکا باشی که به کره شمالی پا گذاشته ای.

ترامپ در دیدار با رهبر کره شمالی گفت: از همان روزی که همدیگر را برای اولین بار دیدیم از یکدیگر خوشمان آمد.

رئیس جمهوری آمریکا هم چنین گفت که از همینجا از او دعوت کردم که به کاخ سفید بیاید.

کیم جونگ اون نیز اظهار امیدواری نموده که دو کشور بر تمام مسائل گذشته غلبه نموده و صفحه جدیدی را در روابط دوجانبه باز نمایند. اون هم با ستایش از ترامپ به عنوان اولین رئیس جمهوری از آمریکا که پا بر خاک کره شمالی گذاشته است، گفت: اگر از ترامپ خوشم نمی آمد این دیدار انجام نمی گرفت.

پیش از این دیدار ترامپ و مون جائه این در مرز دو کره از فراز مکانی نظامی در جریان توضیحات نظامیان آمریکایی حاضر در محل قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دیدار ترامپ با اون در مرز دو کره، دعوت از رهبر کره شمالی برای رفتن به کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار ترامپ با اون در مرز دو کره، دعوت از رهبر کره شمالی برای رفتن به کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید