ساخت کارخانه فراوری خودروهای برقی در دومین شهر بزرگ گرجستان

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، گرجستان برای نخستین بار در شهر کوتائیسی، دومین شهر بزرگ این کشور کارخانه ساخت خودروهای برقی راه اندازی می نماید.

ساخت کارخانه فراوری خودروهای برقی در دومین شهر بزرگ گرجستان

به گزارش یورونیوز یک شرکت خصوصی گرجستانی و یک شرکت چینی که بزرگترین فراوری کننده خودروهای برقی در دنیا است با همکاری هم یک کارخانه فراوری خودروهای برقی را در زمینی به مساحت 100 هکتار در خارج از شهر کوتائیسی بسازند.

قرار است نخست خودروی برقی گرجستان در سال 2020 به بازار عرضه گردد.

کاها گلیدانی سرپرست هیات مدیره شرکت گرجستانی Aigroup میگوید: ما در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنیم که حفظ و احترام به محیط زیست را در دستور کار دارند. این سرمایه گذاری ها به دلیل ویژگی این کسب کار، نسبتا بزرگ اند. این پروژه ها نیازمند زیرساخت های ویژه همانند سازماندهی ایستگاههای شارژ برق در سراسر کشور و گیرنده های انرژی خورشیدی اند. در خصوص اشتغال، در فاز شروعین، برنامه ما استخدام 300 کارگر است اما نیروهای بسیار بیشتری در مرحله عملیاتی پروژه به ما ملحق خواهند شد. این پروژه برای شهر کوتائیسی و مناطق وسیعتری در کشور بسیار اهمیت دارد.

ظرفیت فراوری این کارخانه 40 هزار خودروی برقی در سال است و در شروع 4 مدل خودروی برقی فراوری خواهد شد. تقریبا نیمی از فراوریات این کارخانه برای بازار داخلی طراحی شده است و نیم دیگر برای فروش در بازار اروپا فراوری خواهند شد.

راه اندازی این پروژه با نمایش چند رسانه ای قابل توجه در مرکز شهر کوتائیسی جشن گرفته شد و هزاران نفر در این رویداد حضور داشتند.

این کارخانه همچنین قرار است خودروی برقی عمومی شهری برای شهروندان ارائه کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ساخت کارخانه فراوری خودروهای برقی در دومین شهر بزرگ گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کارخانه فراوری خودروهای برقی در دومین شهر بزرگ گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید