هشدار دی کاپریو درباره کوه زباله ها در هندوستان

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، لئوناردو دی کاپریو بازیگر سرشناس و فعال محیط زیست با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به کوه زباله در هندوستان هشدار داد که تا سال آینده ارتفاع آن از تاج محل هم بالاتر می رود.

هشدار دی کاپریو درباره کوه زباله ها در هندوستان

به گزارش ایسنا، کوه زباله قاضی پور در شهر دهلی نو پایتخت هندوستان ابعادی به بزرگی 40 زمین فوتبال دارد و در حال حاضر 65 متر ارتفاع دارد و هر ساله 10 متر به ارتفاع آن اضافه می گردد و با ادامه روند کنونی به زودی از ارتفاع بنای تاریخی تاج محل هم پیشی خواهد گرفت و همچنان به آلوده کردن هوا و آب و محیط زیست پیرامون خود ادامه می دهد.

بخشی از این محل دفن زباله، سال گذشته بر اثر بارندگی های زیاد فرو ریخت و جان دو تن را گرفت. حالا لئوناردو دی کاپریو در مقام یک کنشگر محیط زیست، نسبت به وضعیت وخیم و نگران کننده آن هشدار داده است.

محل دفن زباله قاضی پور هند در سال 1984 شروع به کار کرد و در سال 2002 ظرفیت آن تکمیل شد اما از آن موقع تاکنون روزانه صدها کامیون زباله در این منطقه تخلیه می گردد و به محل زندگی پرندگان شکاری، سگ ها و موش ها تبدیل شده است.

کشور هند با 37 اثر ثبت شده در فهرست میراث دنیای یونسکو یکی از کشورهای پربازدید و تاریخی دنیا محسوب می گردد اما همیشه نگرانی هایی درباره آثار سو آلودگی های محیطی بر آثار تاریخی و طبیعی این کشور وجود دارد.

به عنوان مثال بنای تاریخی تاج محل همیشه از فضولات حشراتی که در رودخانه خطرناک و آلوده در نزدیکی آن وجود دارند آسیب می بیند و معمولاً بوی بدی نیز از این رودخانه در فضا منتشر می گردد. این رودخانه آلوده ترین آبراهه در هند محسوب می گردد و در مجاورت تاج محل قرار گرفته است.

تاج محل در سال 1983 میلادی در فهرست میراث دنیای سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار دی کاپریو درباره کوه زباله ها در هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دی کاپریو درباره کوه زباله ها در هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید