هوآوی قدرتمندترین پردازنده هوش مصنوعی جهان را معرفی کرد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، هوآوی از قوی ترین پردازشگر هوش مصنوعی جهان به نام Ascend 910 و همچنین فریم ورک همه منظوره MindSporeبرای هوش مصنوعی رونمایی کرد. در ادامه می توانید با تازه ترین دستاوردهای هوآوی برای جهانی فناوری و عصر وسایل هوشمند آشنا شوید.

هوآوی قدرتمندترین پردازنده هوش مصنوعی جهان را معرفی کرد

Ascend 910 قوی ترین پردازنده هوش مصنوعی جهان

پردازنده هوش مصنوعی Ascend 910 هوآوی به سری Ascend-Max از چیپست های این کمپانی تعلق دارد. هوآوی در سال 2018 میلادی خبر از توسعه این پردازنده و مشخصات آن را داده بود. حالا یک سال پس از آن، شاهد اتمام توسعه پردازنده Ascend 910 و نتایج خیره نماینده آن هستیم. جالب اینکه Ascend 910 با مصرف انرژی بسیار کمتر از برآوردهای اولیه هوآوی، کارایی مورد انتظار را ارائه می نماید.

قدرت محاسبات اعشار FP16 پردازنده Ascend 910 به 256 ترافلاپ می رسد. این در حالی است که قدرت محاسبات اعداد صحیح INT8 آن به 512 ترافلاپ می رسد. علی رغم اینکه کارایی Ascend 910 بی نظیر است، بیشینه مصرف آن تنها به 310 وات می رسد که بسیار کمتر از 350 وات اعلام شده در سال 2018 است.

از پردازنده Ascend 910 برای آموزش به شبکه های عصبی مصنوعی استفاده می گردد. جالب اینکه در یک جلسه آموزشی معمول بر پایه ResNet-50، ترکیب پردازنده Ascend 910 و فریم ورک MindSpore در آموزش مدل های هوش مصنوعی، دو برابر سریع تر از کارت های بر پایه TensorFlow است.

هوآوی به سرمایه گذاری بر روی پردازنده های مخصوص هوش مصنوعی ادامه خواهد داد تا بتواند احتیاج طیف گسترده ای از توسعه دهندگان و مشتریان را برآورده کند.

MindSpore فریم ورک هوش مصنوعی همه منظوره

همچنین هوآوی فریم ورک هوش مصنوعی MindSpore را معرفی کرد که از توسعه انواع اپلیکیشن های بر پایه هوش مصنوعی در تمام زمینه های رایج پشتیبانی می نماید. فریم ورک های هوش مصنوعی برای تسهیل توسعه اپلیکیشن های هوش مصنوعی ضروری هستند و علاوه بر تضمین محافظت از حریم خصوصی، فراوری آنها را فراگیرتر و امکان پذیرتر می نمایند.

از آنجایی که MindSpore تنها با مدل اطلاعات کار می نماید و خود داده ها پردازش نمی شوند، از داده های خصوصی کاربر به شکل مؤثری محافظت می گردد. همچنین فناوری های پیاده شده در MindSpore تضمین بخش امنیت مدل ها و قابل اعتماد بودن آنها است.

فریم ورک MindSpore با کلیه سناریوهای به کارگیری هوش مصنوعی در وسایل مختلف، فناوری های پیشرفته و محیط های تحت کلاد (ابری) به خوبی سازگاری دارد و امکان دسترسی هم زمان به آنها را می دهد. طراحی ویژه این فریم ورک به توسعه دهندگان امکان توسعه آسان اپلیکیشن های پیشرفته هوش مصنوعی و آموزش سریع به مدل های آنها را می بخشد.

در یک شبکه عصبی مصنوعی برای پردازش زبان طبیعی، MindSpore به 20 درصد خطوط کُد کمتری نسبت به سایر فریم ورک های برتر موجود احتیاج دارد که راندمان توسعه دهندگان را دست کم 50 درصد افزایش می دهد.

بهینه سازی ها و نوآوری های MindSpore و همچنین پردازنده های Ascend در قالب راه چاره هوش مصنوعی هوآوی، به توسعه دهندگان در مواجهه آسان تر با چالش های پیچیده هوش مصنوعی یاری فراوانی می نماید. حاصل به کارگیری ترکیب یاد شده، عملکرد قوی تر و انجام بهینه تر کارهاست. افزون بر پردازنده های تخصصی Ascend، فریم ورک MindSpore از پردازنده های مرکزی، گرافیکی و سایر پردازنده ها نیز پشتیبانی می نماید.

هوآوی یکی از پیشگامان بزرگ فناوری هوش مصنوعی و جزء معدود سازندگان پردازنده های تخصصی برای این فناوری پیشرفته است.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "هوآوی قدرتمندترین پردازنده هوش مصنوعی جهان را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی قدرتمندترین پردازنده هوش مصنوعی جهان را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید