واکنش یک دانشگاه به جایزه علمی مشکوک

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، رییس حوزه ریاست دانشگاه نیشابور گفت: بر اساس اعلام مدیریت پژوهشی دانشگاه، جشنواره تألیفات برتر علوم انسانی و اسلامی (جایزه ویژه علامه مجلسی) در فهرست جشنواره های مورد تایید وزارت علوم قرار ندارد.

واکنش یک دانشگاه به جایزه علمی مشکوک

دکتر مهدی مهرانی راد، رییس حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه نیشابور در مصاحبه با خبرنگار وبلاگ ایرونی ها، با بیان این مطلب اضافه کرد: مدیریت پژوهشی دانشگاه حسب وظیفه ذاتی خود که پیگیری روندها و جریان های حوزه علم و فناوری است، موضوع جشنواره ای که به اعطای جایزه ای با عنوان جایزه ویژه علامه مجلسی می پردازد را مورد آنالیز قرار داده و موضوع را به حوزه ریاست دانشگاه نیز اعلام نموده است.

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام مدیریت پژوهشی دانشگاه نیشابور، این جشنواره تنها یکسال است که شروع به کار نموده و در فهرست جشنواره های مورد تایید وزارت علوم نیز قرار ندارد. همچنین در سایت جشنواره از مشخصات داوران که یکی از معیارهای اعتبارسنجی جشنواره ها است، ذکری به میان نیامده است.

دکتر مهرانی راد با اشاره به درج لوگوی دانشگاه نیشابور در کنار سایر دانشگاه های کشور در وب سایت جشنواره و جایزه ویژه علامه مجلسی، تاکید نمود: این اقدام بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دانشگاه نیشابور انجام شده است بنابراین از اداره حقوقی دانشگاه خواسته شد تا پس از آنالیز، اقدام قانونی و حقوقی لازم درباره این سایت صورت گیرد.

بر طبق این گزارش، چهارشنبه 8 خرداد ماه 1398 نیز وبلاگ ایرونی ها گزارشی را درباره مشکوک بودن جایزه ویژه علامه مجلسی منتشر نموده بود.

  • گزارش وبلاگ ایرونی ها از یک جایزه علمی مشکوک | پول بدهید و جایزه بگیرید

نهادهای علمی نظیر دانشگاه نیشابور نیز در این زمینه واکنش نشان داده اند. دانشگاه اردکان نیز به تازگی در پایگاه اطلاع رسانی رسمی این دانشگاه از جعلی بودن جایزه ویژه علامه مجلسی خبر داده است.

وبلاگ ایرونی ها آمادگی دارد هر گونه واکنش و شرح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان ستاد و قرارگاه علم و فناوری کشور، درباره این جشنواره و جایزه علمی را به منظور آگاهی بیشتر جامعه علمی کشور منتشر کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش یک دانشگاه به جایزه علمی مشکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش یک دانشگاه به جایزه علمی مشکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید