پرداخت بیش از 37میلیارد ریال تسهیلات در سال 96 برای توسعه صنایع دستی گلستان

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در سال 1396 مبلغ 37میلیارد و 370میلیون ریال در حوزه صنایع دستی استان گلستان پرداخت شد.

پرداخت بیش از 37میلیارد ریال تسهیلات در سال 96 برای توسعه صنایع دستی گلستان

به گزارش وبلاگ ایرونی ها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان دیروز سه شنبه 9 مردادماه 97 با اعلام این خبر افزود: در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان با پیگیری ها و تعاملات بعمل آمده با بانک های ملی ، کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید سال گذشته به 426 نفر از هنرمندان فعال استان گلستان تسهیلات پرداخت شد.

او در ادامه به تسهیلات پرداختی در سال 97 اشاره نمود و افزود: از ابتدای سال تا کنون تعداد 1481 طرح در سامانه کارا بخش اشتغال روستایی و عشایری ثبت نام نموده اند که به 269 طرح مبلغ 33 میلیارد و 285 میلیون ریال پرداخت شده است.

کریمی افزود: همچنین 41 طرح در سامانه کارا بخش اشتغال فراگیر ثبت نام نموده اند که از این تعداد به سه طرح مبلغ 300 میلیون ریال تاکنون پرداخت شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در سرانجام گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان با 80 رشته درزمینه اشتغال زایی نقش پر رنگی داشته است و با توجه به گرایش استفاده از صنایع پاک و دوری از اقتصاد تک محصولی نظیر نفت ؛ فراوری و مصرف صنایع دستی و هنرهای سنتی می تواند به عنوان عاملی موثر در رشد و توسعه مالی میهن عزیزمان باشد.

منبع: میراث آریا

به "پرداخت بیش از 37میلیارد ریال تسهیلات در سال 96 برای توسعه صنایع دستی گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بیش از 37میلیارد ریال تسهیلات در سال 96 برای توسعه صنایع دستی گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید