یک رومانیایی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی شد

به گزارش وبلاگ ایرونی ها، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، سمت مدیرکلی آژانس را به طور موقت به یک دیپلمات رومانیایی سپرد.

یک رومانیایی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایرونی ها به نقل از رویترز، اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست روز پنج شنبه خود در وین اتریش، کورنل فروتا رومانیایی را به عنوان مدیرکل موقت آژانس انتخاب کردند.

بر اساس بیانیه ای که آژانس بین المللی انرژی اتمی در این زمینه منتشر نموده، کورنل فروتا تا زمانی که اعضای آژانس یک مدیرکل دائم انتخاب نمایند، وظایف مدیرکلی آژانس را به طور موقت انجام خواهد داد. کورنل فروتا پیش از این به عنوان هماهنگ نماینده ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی و مدیر دفتر یوکیا آمانو فعالیت می نموده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی صبح روز دوشنبه در نامه ای به کشورهای عضو این سازمان، از درگذشت یوکیا آمانو مدیرکل این آژانس اطلاع داد.

هفته گذشته دیپلمات های آگاه و آگاه اعلام نموده بودند یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دچار یک بیماری ناشناخته است و میخواهد در ماه مارس سال آینده زودتر از موعد از این سمت کناره گیری کند.

ساعاتی پس از اعلام رسمی خبر درگذشت یوکیا آمانو، آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت مری آلیس هیوارد آمریکایی به طور موقت جانشین یوکیا آمانو فقید خواهد شد و وظایف مدیرکلی این نهاد بین المللی را به عهده خواهد گرفت. با این حال حضور هیوارد در این سمت کمتر از سه روز ادامه یافت و در اولین نشست شورای حکام پس از اعلام درگذشت آمانو، کورنل فروتا به عنوان مدیرکل موقت آژانس انتخاب شد.

پیش از این رسانه ها از کورنل فروتا و رافائل گروسی نماینده آرژانتین در آژانس بین المللی انرژی اتمی، به عنوان مهم ترین نامزدهای جانشینی دائم آمانو نام برده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یک رومانیایی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک رومانیایی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید