اخبار سیاسی

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان: داورزنی همچنان معاون وزارت ورزش است

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان بیان کرد که محمدرضا داورزنی همچنان به حضورش در پست خود ادامه می دهد.

24 مهر 1398

انتقاد مجدد دولت منصور هادی از ابوظبی، عربستان و امارات مانع ورود تیم سازمان ملل به یمن شدند

رئیس کمیته بین المللی کارشناسان درباره یمن پس از انتشار اولین گزارش درباره این کشور در آگوست 2018، عربستان سعودی، امارات و مصر را مقصر ممانعت از ورود تیم کارشناسان این سازمان به یمن دانست.

17 مهر 1398

افول نفوذ غرب و ضرورت یافتن نقشی جدید برای گروه 7 در دنیای نوین

,وبگاه باشگاه والدای روسیه در گزارشی نوشت، با توجه به افول نفوذ غربی ها و انتها سریع هژمونی آنها، گروه 7 باید به دنبال یافتن نقشی جدید در دنیای نوین کنونی باشد.

15 مهر 1398

پاکستان شروط مذاکره با هند را رسانه ای کرد

به گزارش خبرنگاران، محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در مصاحبه اختصاصی با بخش اردوی شبکه خبری بی بی سی بیان کرد: در صورتیکه بعضی شروط مان اجرایی گردد می توانیم با دهلی نو درباره کشمیر وارد مذاکره شویم.

12 مهر 1398

نخست وزیر ژاپن خواستار دیدار با روحانی شد

ایرنا نوشت: شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) گفت که قصد دارد به منظور رفع تنش در خاورمیانه با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار کند.

8 مهر 1398

دموکراتیک ترین ابزار آزادی بیان فضای مجازی است

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رییس جمهور گفت: وقتی ابزار انتقال بیان از شهروندان گرفته گردد، دیگر آزادی بیان تضمین نمی گردد، چون تضمین آزادی بیان با تضمین آزادی انتخاب ابزارهای بیان است.

6 مهر 1398

ترامپ: اقتصادمان قدرتمند است، بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بود

خبرنگاران؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه اقتصاد آمریکا نیرومند است و نیازی به کاهش مالیات ها نیست، گفت: بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بوده است!

3 مهر 1398

ایران؛ پیشرو در مقابله با تروریسم امنیت سایبری

امیر ناظمی معاون سازمان فناوری اطلاعات از دستور رئیس جمهوری به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای یاری به امنیت سایبری حوزه آب و برق اطلاع داد. کارشناسان حوزه سایبری به یک نکته مهم اشاره کردند که هدف از دستور رئیس جمهوری ایجاد هم افزایی نهادهای مختلف...

1 مهر 1398

حمایت کنگره آمریکا از اعتراضات هنگ کنگ و افزایش فشارها بر کاخ سفید

افزایش حمایت دو حزبی کنگره آمریکا از اعتراضات حامی دموکراسی در هنگ کنگ، فشارها بر کاخ سفید را برای اتخاذ موضع سفت و سخت تر نسبت به دولت چین افزایش داده است.

21 شهریور 1398

صالحی: مرکز تحقیقات جداسازی ایزوتوپ های پایدار در فردو در غرب آسیا بی نظیر است

رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم کلنگ زنی احداث مرکز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ های پایدار، این مرکز را در غرب آسیا بی نظیر خواند.

19 شهریور 1398

چرا بیوک آدا خاص است؟

1.بیوک آدا بزرگترین جزیره پرنسبزرگترین جزیره از جزایر پرنس بیوک آداست. وسعت این جزیره 5.4 کیلومتر مربع است. این ویژگی جزیره موجب شده تا امکانات تفریحی و رفاهی زیادی در بیوک آدا برای گردشگران و ساکنان آن فراهم گردد.

16 شهریور 1398

مشکلاتی در ثبت سفارش و تخصیص ارز وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران امروز یکی از فراوری کنندگان محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند که امروز ابزارشان متفاوت شده، روزی با روزنامه سر و کار...

13 شهریور 1398

فریبکاری مضحک دولت آمریکا در تحریم ظریف

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: تحریم دکتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، جدیدترین اقدام مضحک دولت آمریکا است.

10 شهریور 1398

8 طرح دانش بنیان در دانشگاه صنعتی سهند رونمایی شد

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از هشت طرح دانش بنیان، چهار طرح به صورت حقیقی و چهار طرح به صورت مجازی در دانشگاه صنعتی سهند رونمایی شد.

8 شهریور 1398

حدیث مرد فرهنگ و قند پارسی

مرضیه موسوی ـ خبرنگار: نام موقوفه دکتر افشار بر پیشانی ساختمان ها و زمین هایی در گوشه و کنار شهر به چشم می خورد.

5 شهریور 1398

سهم بودجه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها از کل بودجه عمومی وزارت بهداشت کمتر از یک درصد است

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه فرهنگی و دانشجویی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ناچیز بوده و کمتر از یک درصد از کل بودجه این وزارتخانه را شامل می گردد.

5 شهریور 1398

هشدار ایران به برزیل درباره جلوگیری از سوخت گیری کشتی های ایرانی

ایران تهدید کرد اگر برزیل اجازه ندهد دو کشتی ایرانی که در آب های سواحل این کشور معطل سوخت گیری مجدد هستند سوخت دریافت کنند، وارداتش را از برزیل قطع خواهد کرد.

2 شهریور 1398

آغاز سفر منطقه ای ظریف به آمریکای جنوبی

وزیر امور خارجه، امروز، جمعه 28 تیر، نیویورک را به مقصد ونزوئلا ترک خواهد کرد.

31 مرداد 1398

تظاهرات گسترده علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا

خیابان های شهرهای مختلف آمریکا روز شنبه شاهد تظاهرات ده ها هزار نفری در اعتراض به نحوه برخورد مأموران دولت ترامپ با پناهجویان و مهاجران بود.

27 مرداد 1398

واشنگتن هم چنان زیر میز صلح کاراکاس می زند

ایرنا نوشت: دولت کاراکاس گفت که آمریکا و هم پیمانانش همچنان کوشش می نمایند در جهت سرانجام دادن به بحران سیاسی در ونزوئلا به وسیله مذاکرات صلح کارشکنی نمایند.

27 مرداد 1398
تعداد: (39)